W czerwcu Krasnoludki niecierpliwie wyczekiwały zbliżającego się lata. W pierwszym tygodniu poznaliśmy jego pyszne smaki. Codziennie na zajęciach dzieciom towarzyszyły różne owoce. Wielu z nich udało się nawet skosztować. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom wspólne robienie lemoniady.

Miesiąc maj  Krasnoludki  rozpoczęły od wzbogacania wiadomości na temat ptaków.  Przez cały tydzień dzieci poznawały  wygląd różnego rodzaju ptaków  występujących w Polsce.  Podczas zajęć mieliśmy okazję dowiedzieć się jakie odgłosy wydają oraz w jaki sposób się wykluwają z jajka.

W pierwszej połowie kwietnia Krasnoludki przygotowywały się do Wielkanocy. Dzieci zapoznały się z  najważniejszymi tradycjami świątecznymi i nauczyły rozpoznawać „kraszanki” i „pisanki”. Podczas codziennych zabaw przedszkolaki poszerzały wiedzę na temat różnych zwierząt takich jak: baranki, zajączki, kurczaczki. Dzieci nauczyły się radosnej piosenki o kurce, przy której ochoczo przygrywały na różnych instrumentach.

W marcu Krasnoludki poświęciły czas na szukanie śladów wiosny. Liczne obserwacje przyrodnicze przyniosły efekty, ponieważ w naszym ogródku przedszkolnym zakwitły piękne fioletowe i żółte krokusy. Oprócz obserwacji kwiatów dzieci miały okazję własnoręcznie sadzić cebule. Dzięki codziennemu podlewaniu urósł nam piękny szczypiorek, którym posypaliśmy kanapki. W tym miesiącu szczególną uwagę poświęciliśmy marcowej pogodzie, która nie raz zaskakuje swoją zmiennością. Z okazji "Tygodnia z Janem Brzechwą" przedszkolaki zapoznały się z wybraną twórczością znanego poety. 21 marca Krasnoludki wystąpiły w wydarzeniu przedszkolnym pt. "Wiosenne Brzechwowanie ". Dzieci zaprezentowały inscenizację do wiersza "Pomidor". Po części artystycznej wraz z całym przedszkolem udaliśmy się na spacer, by powitać wiosnę i pożegnać zimę.

marzec 1marzec 2

Luty dla Krasnoludków był miesiącem wielu wyjątkowych dni: Święta Pizzy, Walentynek, Dnia Kota i Dnia Dinozaura.

Styczeń zaczęliśmy tanecznie. W pierwszym tygodniu dzieciom towarzyszyły baśnie, a w nich książęta i księżniczki. Krasnoludki dużo tańczyły, śpiewały, a nawet projektowały własne suknie balowe i pantofelki.

Na początku miesiąca urządziliśmy swój własny teatrzyk kukiełkowy z najprawdziwszą sceną.

Listopad zaczęliśmy od rozmów na temat różnych zjawisk pogodowych. Liczyliśmy kropelki deszczu, dotykaliśmy lodu, czytaliśmy książeczkę o burzy i spacerowaliśmy z parasolkami.

Październik dla Krasnoludków był miesiącem wielkich przygotowań do uroczystości Pasowania na Przedszkolaka.

28 października 2021r. w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Pasowanie na Przedszkolaka. Krasnoludki ubrane w piękne stroje zaśpiewały kilka piosenek, powiedziały wierszyki i zatańczyły taniec. Po występie, tradycyjnie dla Wesołej Stacyjki, nastąpiło uroczyste pasowanie dzieci przez starszego kolegę z grupy Smoków, ubranego w strój kolejarza. Dzielne Krasnoludki otrzymały upominki i dyplomy z rąk pani wicedyrektor. Witamy w gronie prawdziwych przedszkolaków.

pasowanie na przedszkolaka 2021