Na początku miesiąca urządziliśmy swój własny teatrzyk kukiełkowy z najprawdziwszą sceną.

Dzieci poznały teatrzyk Kamishibai i opowieść „o Panach palcach”, która bardzo im się spodobała. Maluchy rysowały w rytm muzyki a z ich prac powstały kolorowe czapeczki na głowę, które prześwietliły ich aktorskie występy.

Grudzień dla Krasnoludków był miesiącem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji powiesiliśmy w sali wielki kalendarz adwentowy, by codziennie wykonywać z niego jedno zadanie.

W kolejnych tygodniach poznaliśmy piosenki świąteczne „Jadą w saniach dzieci”,  „Zima, zima, zima, pada,pada śnieg”, dużo tańczyliśmy, poznaliśmy świąteczne zwyczaje, przygotowaliśmy listy do Mikołaja i występowaliśmy dla niego, ozdabialiśmy wspólnie choinkę i pierniczki.

Pod koniec miesiąca celebrowaliśmy na uroczystej przedszkolnej wigilii.

grudzieńgrudzień1