Listopad zaczęliśmy od rozmów na temat różnych zjawisk pogodowych. Liczyliśmy kropelki deszczu, dotykaliśmy lodu, czytaliśmy książeczkę o burzy i spacerowaliśmy z parasolkami.

W naszej sali zawisła stacja pogodowa, na której dzieci codziennie ochoczo zmieniają pogodę zgodnie z tym co widzą za oknem.

Następnie rozpoczęliśmy przygotowania do Święta Niepodległości. Mówiliśmy o tym czym jest Polska i jakie są jej symbole narodowe. Dzieci wykonały swoje biało- czerwone kotyliony. Krasnoludki przygotowywały się również do występu arstystycznego o tematyce patriotycznej, który mogli Państwo zobaczyć na pod linkiem: https://youtu.be/jgd7WkokFV8

W kolejne dni listopada poruszyliśmy tematy związane z higieną osobistą. Maluchy oglądały przybory toaletowe, codzienne czynności higieniczne oraz a w sali toczyły się rozmowy o tym, dlaczego warto dbać o higienę. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom robienie własnych bąbelków. Na koniec tygodnia Krasnoludki wykonały pracę plastyczną czyli swoje łazienkowe "lusterka".

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia Pluszowego. Misiowym zabawom nie było końca, a dzieci miały okazję przygotować misiową herbatkę z pysznymi przysmakami.

Tradycyjnie pod koniec listopada odbył się Bal Andrzejkowy z mnóstwem zabaw i wróżb.

listopadlistopad1listopad2