W pierwszej połowie kwietnia Krasnoludki przygotowywały się do Wielkanocy. Dzieci zapoznały się z  najważniejszymi tradycjami świątecznymi i nauczyły rozpoznawać „kraszanki” i „pisanki”. Podczas codziennych zabaw przedszkolaki poszerzały wiedzę na temat różnych zwierząt takich jak: baranki, zajączki, kurczaczki. Dzieci nauczyły się radosnej piosenki o kurce, przy której ochoczo przygrywały na różnych instrumentach.

Puk, puk, puk. Puk, puk, puk.
Kto tam? Kto tam?   -2x

To ja kurka mała
Wejść bym bardzo chciała.

Raz, dwa, trzy. Raz, dwa, trzy
Już otwieram kurce drzwi.   -2x

Nie zabrakło również czasu na obserwacje przyrodnicze. Przedszkolaki miały okazję zasiać rzeżuchę i codziennie obserwować jej wzrost. Tuż przed świętami szukały  w ogródku przedszkolnym śladów zajączka wielkanocnego. Był on na tyle miły, że zostawił upominki dla każdego z dzieci.

Pod koniec miesiąca  z okazji zbliżających się świąt narodowych dużo rozmawialiśmy o Polsce. Dzieci utrwaliły polskie symbole narodowe i poznały czym jest Unia Europejska. Dzięki twórczości Krasnoludków  na naszym korytarzu przedszkolnym zawisły piękne biało-czerwone prace plastyczne.

kransoludki kwiecień 1krasnoludki kwiecień 2