1.Gdy maj nadchodzi i kwitną kwiatki, a ty już kończysz swe siedem lat,

żegnasz „zerówkę” lub sześciolatki i zaraz ruszysz dalej w świat.

Ref.:

Hej, przedszkole ukochane, co bez ciebie zrobię ja?

Może jednak tu zostanę jeszcze rok lub dwa?

2.A kiedy czerwiec jak woda płynie na dworze lata nadchodzi dzień.

Dla wszystkich chłopców i dla dziewczynek przedszkole właśnie kończy się.

Grupa SOWY wykorzystując piękną majową pogodę starła się spędzać jak najwięcej czasu na dworze. Wspólne czytanie książek i wygrzewanie się w wiosennych promieniach słońca dało nam dużo radości.

"Zoo" to niezwykle wdzięczny i ciekawy temat zajęć. Dzieci z grupy „Sowy” mają sporą wiedzę na temat zwierząt egzotycznych. Wykorzystaliśmy ją do stworzenia makiety naszego Zoo, przydały się nie tylko wiadomości, ale również umiejętność współpracy w grupie, dzielenia się zadaniami, szanowania i doceniania pomysłów kolegów i koleżanek. Zobaczcie efekty 🙂

W lutym Sowy poznawały różne sposoby zwierząt na przetrwanie zimy. Dowiedzieliśmy się, jak w mądry i bezpieczny dla ptaków sposób można je dokarmiać. Po zdobyciu potrzebnej wiedzy robiliśmy to regularnie, używając specjalnej mieszanki ziaren. Podczas spotkania z pracownikiem straży miejskiej zdobyliśmy wiadomości o tym, jak bezpiecznie postępować z psem.

Zdj 1Zdj 2

Tydzień wiedzy o kosmosie był dla członków naszej grupy bardzo frapujący. Dzieci z ciekawością zdobywały informacje o Ziemi, planetach układu słonecznego i kosmosie. Dowiedziałyśmy się tego, co wpływa na występowanie różnych pór roku. Prowadząc kalendarz pogodowy obserwowaliśmy zmieniającą się za oknem pogodę zainspirowało nas to do rozmowy o zmieniających się porach roku na naszej planecie. Korzystając z zimowej aury nauczyliśmy się piosenki „Zima, zima, zima pada, pada śnieg”, którą następnie nagraliśmy.

Zdj nr 3Zdj nr 4

W naszej grupie walentynki były bardzo wyczekiwane. Dzieci już kilka dni przed świętem miłości zaczęły samodzielne przygotowania do występów. Podczas tego dnia rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest miłość i przyjaźń.

Zdj 5zdj 6

„Sowy” niecierpliwie czekały na wiosnę – niecierpliwie, ale pracowicie. Sadziły cebulki kwiatów, siały nasiona ziół ( koperek, pietruszkę, bazylię). W przedszkolnym ogrodzie przyglądały się przyrodzie budzącej się do życia, a w sali zorganizowały wiosenne porządki. Słoneczne dni sprawiły nam wiele radości, po długiej zimie.

Sowy Nowy Rok rozpoczęły bawiąc się i tańcząc na balu karnawałowym.

W pierwszych dniach grudnia  " Sowy" pisały lub rysowały list do Świętego Mikołaja.

W poniedziałek 8.11.2021r. dzieci z grupy „Sowy” wzięły udział w wydarzeniu „BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ” zorganizowanym przez Przedszkole 112 „Mali Przyrodnicy” .

„W kasztanowym mieście wszystko jest z kasztana…” – w ostatnich tygodniach dzieci z Grupy „ Sowy” poznawały dary jesieni z lasów, ogrodów, sadów i parków.

Rok szkolny w grupie „Sowy” rozpoczął się śpiewająco… i muzycznie. 🎸