W sobotę 26 maja odbył się nasz szkolny festyn pod hasłem „Rodzinne spotkania na Olimpie”.  Przenieśliśmy się do starożytnej Grecji.  Festyn obfitował w figle i swawole.

Można było wykonać portrety bogów i muz greckich, rysować na folii, albo mieć pomalowaną twarz.  Lepiliśmy również w glinie, tworzyliśmy wieńce laurowe i puszczaliśmy tysiące baniek mydlanych.  Można było zbudować labirynt Minotaura z kartonów,  zawitać do stolika mini eksperymentów naukowych.  Upiększaliśmy także nasz ogród dydaktyczny. Były też zabawy ruchowe czyli heraklesowe prace, odbyły się wyścigi rydwanów na wesoło. Pracownia Kuniec Dymbiec oraz Przedszkole nr 41 Wesoła Stacyjka byli z nami.  Przedszkole zapraszało do Salonu Piękności Afrodyty, a Kuniec Dymbiec zorganizowało spotkanie przy grach planszowych. Rodzice zapraszali na pyszne domowe ciasta i kawę. Można było skosztować boskiego śniadania i pysznego nektaru bogów. Mieliśmy okazję zobaczyć profesjonalny pokaz akcji ratowniczej kierowanej przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kórnika oraz pokaz grupy rekonstrukcyjnej Bellator Societas. Tego dnia zdecydowanie królował boski klimat i radosna atmosfera.

Za pomoc w organizacji składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za dofinansowanie festynu i pomoc oraz wszystkim zaangażowanym Rodzicom w szczególności: p. Rafałowi Jelińskiemu za ogromne zaangażowanie w organizację festynu, p. Karolinie Tkaczyńskiej i p. Rafałowi Jelińskiemu za zakupienie materiałów plastycznych. Podziękowania kierujemy do p. Joanny Jóźwiak i p. Andrzeja Jóźwiak za wykonanie wielkoformatowych puzzli. Panu Romanowi Nowakowi dziękujemy za zorganizowanie samochodu potrzebnego do akcji ratowniczej i zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej z Kórnika. Serdecznie dziękujemy paniom, które pracowały w kawiarence: p. Bożenie Akonom, p. Stelli Pienio, p. Małgorzacie Błaszak, p. Zofii Płótniak. Dziękujemy również p. Michałowi Kubackiemu i p. Bernardowi Polakowi. Panu Januszowi  Jankowiakowi i całej grupie rekonstrukcyjnej Bellator Societas składamy podziękowania za obecność i piękny pokaz.

Maria Mnich

Zdjęcia: Festyn rodzinny