Grupę Biedronek odwiedziła mama Tymoteusza Kuźniarka, która przeczytała nam bajki o wiosennych ptaszkach. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Z czytania dzieciom płyną bardzo liczne korzyści, wielokrotnie udowodnione już naukowo. Oto kilka z nich:

1. Czytanie rozwija język dziecka, nasz maluch słysząc i poznając nowe wyrazy, sformułowania, wzbogaca swój sposób wyrażania rzeczywistości.

2. Słuchanie bajki wzbogaca wyobraźnię dziecka – wspólnie z bohaterami przeżywa ono ciekawe przygody, odwiedza baśniowe miejsca, poznaje niezwykłe krainy.

3. Opowieści dla dzieci zwykle zawierają morał, pouczającą puentę – uczy to dzieci wartości moralnych, pokazuje właściwe zachowania i dobre cechy bohaterów, a także piętnuje złe czyny.

4. Czytanie uczy dzieci myślenia i koncentracji, świetnie rozwija mózg malucha.

5. Bajki uczą także naszego przedszkolaka empatii, gdy wspólnie z bohaterami opowieści przeżywa ich przygody – radości i niepowodzenia.

6. I wreszcie, co bardzo ważne, wspólne czytanie rodzica wraz z dzieckiem buduje między nimi bliską więź emocjonalną, a dziecku daje poczucie bezpieczeństwa i miłości.

Czytajmy więc naszym dzieciom jak najczęściej, a szybko zobaczymy postępy w rozwoju przedszkolaków, dzięki wspólnym chwilom z rodzicami przy książce.