Finał projektu Dzień Zdrowia

Dzieci pracowały w grupach. Każda z grup zajmowała się określonym zadaniem.  Praca uczniów związana była z wylosowanym wcześniej warzywem lub owocem.

Każda klasa wykonywała w tym dniu kolorowe gazetki oraz plakaty na temat witamin, owoców i warzyw. Zaśpiewała również piosenkę lub zaprezentowała wiersz związany z owocami i warzywami. Niektóre dzieci przebrały się za owoc lub warzywo - pojawiły się pomidory, jabłka, ogórki, groszek zielony, banany, pomarańcza i gruszki.

Głównym celem projektu było przygotowanie i zjedzenie zdrowego śniadania. Dlatego dzieci  wykonywały  w tym dniu sałatki, surówki, owocowe szaszłyki, a nawet koktajle.

O efektach swojej pracy uczniowie opowiadali podczas prezentacji w auli szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za duże zaangażowanie podczas realizacji projektu. Mamy nadzieję, że uczniowie wzbogacili swoją  wiedzę na temat roli owoców i warzyw w naszej diecie,  a przy okazji dobrze się bawili.

Życzymy udanych ferii i zdrowych, owocowych przekąsek każdego dnia!

Przypominamy, że na antenie TVP Poznań podczas programu "Rewolucja na widelcu" odbędzie się relacja z naszego projektu Dzień Zdrowia.

Zdjęcia: Dzień zdrowia

Danuta Maćkowiak