Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom Emilki Cedro za zaangażowanie w życie naszej grupy ale również całego przedszkola. Jak co roku Pani Anna i Pan Grzegorz Cedro odwiedzili naszą grupę by w ciekawy sposób opowiedzieć oraz pokazać nam na czym polega praca strażaka. Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju mundury strażackie - zarówno te eleganckie, które strażak ubiera podczas ważnych uroczystości ale również mundur, który zobaczyć możemy podczas akcji ratunkowych. Pan Grzegorz pokazał nam jak wygląda strój strażaka o każdej porze roku. W połowie naszego spotkania Pani Ania zorganizowała zbiórkę strażacką, podczas której grupa "Biedronki" poznała komendy tj.: "Baczność!" oraz "Spocznij!". Jak wszyscy dobrze wiemy, strażak dba o nasze bezpieczeństwo, dlatego wspólnie z rodzicami Emilki przypomnieliśmy sobie ważny numer telefonu "112" oraz inscenizowaliśmy rozmowy telefoniczne z strażą pożarną. Na koniec naszego spotkania każde dziecko miało możliwość poćwiczyć resuscytację na fantomach przyniesionych przez Państwa Cedro.

Bardzo dziękujemy! :)