Drodzy Rodzice! Bardzo serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie z Rodzicami w roku szkolnym 2022/2023.

W związku z Międzyprzedszkolnym Konkursem literacko - plastycznym "Moja rodzina i ja", który został zorganizowany przez nasze przedszkole, serdecznie zapraszamy do Biblioteki Raczyńskich (Filia dziecięca) w celu obejrzenia wszystkich wykonanych prac. Dzieci zostały autorami i ilustratorami książek wykonanych techniką leporello - każda grupa wykonała jedną książkę.
Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki od 26 maja do 23 czerwca i obejrzenia wyjątkowych książek 🙂

Zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty, który odbędzie się 31.05.2022r. o godz. 15. Do zobaczenia!

W maju odbyło się podsumowanie projektu "Legendy z pudełka." Po całym tygodniu omawiania różnych legend związanych z Polską, każda z grup przygotowała swoją ulubioną w formie pudełka z postaciami. Na wspólnym spotkaniu prezentowała treść legendy oraz obszar Polski, z której pochodzi. Smoki zaśpiewały wszystkim piosenkę zachęcająca do poznawania historii Polski poprzez czytanie baśni, legend i gawęd.

„ZIEMIO RODZINNA, ZIEMIO OJCZYSTA…” to tytuł przedstawienia przygotowanego przez grupę „Sowy” z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja opowiadające o tym, czym jest dla nas Ojczyzna.

13 kwietnia 2022r. w ogródku naszego przedszkola można było zobaczyć długie uszy wystające zza krzewów. Czyżby odwiedził nas zajączek?

Czym jest Polska, dla naszych przedszkolaków, dla Państwa...? Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w naszym projekcie!
Dla mnie Polska toplakat
7 kwietnia 2022r. wszystkie przedszkolaki z Wesołej Stacyjki odwiedziły Teatr Animacji w Poznaniu. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Baśń o trzech konikach". Było to ogromne przeżycie dla wszystkich przedszkolaków!

6 kwietnia 2022r. grupa Biedronek i Smoków odwiedziła Szkołę Muzyczną I st. im Tadeusza Szeligowskiego. Uczestniczyliśmy w kolejnym koncercie pt. "Poznajemy instrumenty". Mieliśmy okazję wysłuchać jak brzmią poszczególne instrumenty z rodziny dętych, strunowych i perkusyjnych. Poznaliśmy ich nazwy oraz to z czego są zbudowane.

W poniedziałek 21 marca 2022r. wszystkie przedszkolaki z Wesołej Stacyjki witały Wiosnę!
Poprzedzający tydzień spędziliśmy na poznawaniu wierszy Jana Brzechwy. Dlatego z okazji pierwszego dnia wiosny odbyło się: WIOSENNE BRZECHWOWANIE.