W kwietniu grupa Smoki cieszyła się wiosną, która w końcu nadeszła. Podczas spacerów i zajęć terenowych podziwiała jak przyroda budzi się do życia.

W ramach tygodniowych tematów realizowała treści związane z:

1. ZOO

2. Wielkanocnymi tradycjami i obyczajami.

3. Pogodą.

4. Unią Europejską.

Na początku miesiąca odkrywaliśmy różne gatunki egzotycznych zwierząt. Następnie wspólnie przygotowywaliśmy się do nadchodzących świąt Wielkiejnocy. Poznawaliśmy obrzędy i tradycje. Szukaliśmy w przedszkolnym ogródku wielkanocnego zajączka. Uczyliśmy się poprzez obserwację i doświadczenia czym są zjawiska atmosferyczne, jakie są typowe do aktualnej pory roku i po co nam deszcz.

W kwietniu mieliśmy też okazję do wielu spotkań z kulturą. Wzięliśmy udział w koncercie uczniów Szkoły Muzycznej Pierwszego stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego pt.: "Poznajemy instrumenty". Odwiedziliśmy Teatr Animacji uczestnicząc w spektaklu "Baśń o trzech konikach". Zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania koncertu uczniów Poznańskiej Szkoły Chóralnej. Z okazji majowych świąt obejrzeliśmy patriotyczne występy w wykonaniu grupy Sowy.

22 kwietnia nie zapomnieliśmy o obchodach Dnia Ziemi przypominając sobie jak dbać o naszą planetę. Ostatni tydzień kwietnia poświęciliśmy na zaznajomienie się z tematem przynależności Polski do Unii Europejskiej. poznawaliśmy innych członków Unii oraz sąsiadujące z nami państwa, ich kulturę i tradycje.

Smoki kwiecień 1Smoki kwiecień 2Smoki kwiecień 3Smoki kwiecień 4Smoki kwiecień 5