W maju w grupie średniaków powstała "Legenda z pudełka".  Biedronki "wyruszyły" na Śląsk by poznać legendę o Skarbniku - duchu kopalni. Podczas tworzenia legendy z pudełka, przedszkolaki wykonywały postaci głównych bohaterów legendy, stworzyły przedmioty symbolizujące legendę śląską oraz planowały rozmieszczenie bohaterów w pudełku.

Podczas poznawania legendy przedszkolaki nauczyły się również, co tak naprawdę oznacza słowo "legenda". W pierwszym tygodniu maja, dzieci poznały podstawowe kroki tańca ludowego "Trojak" oraz zaczynały rozumieć znaczenia słów w gwarze śląskiej. Biedronki potrafiły wymienić i opisać symbole narodowe jednocześnie budując postawę patriotyczną.

Kolejny tydzień zapowiadał się bardzo muzycznie! Średniaki stworzyły przedszkolną oriekstrę! Podczas tego tygodnia, dzieci kształtowały swoje poczucie rytmu, reakację na sygnał jak również rozpoznawały wysokie i niskie dźwięki w muzyce. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest filharmonia i co się w niej dzieje. Zaczęły rozumieć znaczenie słów: orkiestra, batuta, dyrygent. "W filharmonii" Biedronki rozpoznawały dzwięki różnych instrumentów.

Następnie przedszkolaki postanowiły pobawić się w aktywną rodzinę. Przypomniały sobie znaczenia pojęć: krewni oraz przodkowie. Dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały proste drzewo genealogiczne, tłumacząc jednocześnie sobie - czym ono jest. Przedszkolaki dowiedziały się jakie produkty spożywcze je aktywna rodzina, jakie atrakcje sportowe towarzyszą jej w życiu codziennym. Wykonywały wiele ćwiczeń gimnastycznych, które sprawiały im bardzo dużo radości. Wysłuchaliśmy również wiersza o rodzinie z trójkątów, jednocześnie przypominając o cechach charakterystycznych trójkąta. Powstała nawet praca plastyczna z poznanej figury!

Ostatni tydzień maja to przede wszystkim przygotowania do występu z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym roku nauczyliśmy się pięknej piosenki o mamie i tacie, ale również zatańczyliśmy taniec ludowy "Trojak". Nie zabrakło wzruszających wierszy dla rodziców z okazji ich święta. 26 maja przedszkolaki wręczyły przepiękne, samodzielnie wykonane zaproszenie na Festyn Rodzinny, który odbył się ostatniego dnia maja. Po występach, wszyscy udali się do ogrodu przedszkolanego na piknik rodziny. Pogoda dopisała!

biedronki maj 1biedronki maj 2biedronki maj 3biedronki maj 4