W październiku dzieci miały okazję wykonać prace plastyczne o tematyce jesiennej oraz nauczyć się piosenki "Pada deszczyk".

Efekt naszej muzycznej nauki można zobaczyć tutaj: https://fb.watch/bikxfLE6tC/ .

Październik to miesiąc, w którym królował w naszej sali owocowy zawrót głowy. odpowiadaliśmy sobie na pytanie: Co rośnie w sadzie? Jak tworzyć owocowe rytmy oraz jak należy przygotować owocowy kompot? Jednak największą atrakcją były dla dzieci kuchenne dźwięki!

Gdy poznaliśmy już wszystkie owoce przyszedł czas również na warzywa. Klasyfikowaliśmy je na podstawie ich wielkości, kształtu i koloru.

W październiku poznaliśmy również rodzaje drzew i ich liście. Podczas spacerów w okolicy przedszkola zorganizowaliśmy zajęcia terenowe, w których dzieci mogły - nie tylko na obrazkach - dostrzec prawdziwe piękno przyrody.

Nie zabrakło również czasu na rozmowy o naszych emocjach. Mówiliśmy o tym, co sprawia nam największą radość i wywołuje uśmiech na twarzy, ale również o tym co nas smuci, co sprawia, że jesteśmy źli.

Biedronki w październiku miały okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci Panią Małgorzatą Swędrowską. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej. Dzieci były zachwycone literaturą dziecięcą oraz charyzmą i osobowością Pani Małgorzaty.

październik biedronkipaździernik biedronki 2październik biedronki 3